Velkommen til Skovby Mosegaard

Uge 24 - 2024 på Mosen

Mandag:

  • Krea med Alberte og Louise – Krympeplast, øreinge, nøgleringe og filtning.
  • Musik med Carsten
  • Fodboldturnering for MK kl. 13:45 med William i gården efterfulgt at JK turnering.  
  • Bezzer wezzer med Signe i salen
  • Bålhygge med David
  • Første ret til spilletider 3D

Tirsdag:

  • Musik med Carsten
  • Krea med Lousie, Krympelast og øreringe og nøgleringe, Sy med maj Maj.
  • Fifaturnering med Alberte i salen.
  • Passe dyr med Louise
  • Cross med Pauli
  • E-sport med William
  • Træklatring for, JK med Jonas
  • JK pige tur (hemmelig tur) med signe
  • Første ret til spilletider A klassen

Tirsdag JK aften: Rundbold og hygge

Mad: Madpandekage

Onsdag:

  • Krea med Maj Krympeplast, øreringe og Nøgleringe.
  • Passe dyr med Jonas.
  • Stikbold med David i gården.
  • Træklatring for MK med jonas.
  • Signe hygger i salen.
  • Tur til søen med Louise
  • Bålhygge med Alberte

Torsdag:

  • Rollespilsplanlægning med historie skrivning og roller (Jonas)
  • Musik med Carsten
  • Passe dyr med William
  • Krea med Alberte og Louise øreinge, nøgleringe og filtning.
  • Hockeyturnering med Pauli i gården.
  • Jk pigehygge i hyggehytten med lækre sager sammene med signe
  •  

Fredag:

  • Musik med Carsten
  • Passe dyr med Maj
  • Fredagsknas med Louise Pandekager med banan og chokolade på bål.
  • Fællesaktivitet: Børn mod voksne overraskelse (sammen med David)
  • Krea med Alberte – Krympeplast og ørering og nøgleringe.

Uge 23 - 2024 på Mosen

Mandag:

  • Krea med Alberte og Louise – Vi laver fars dagsgaver
  • Musik med Carsten
  • Tur til tømmerflåden med Pauli 14:30
  • Fodbold med William i gården.
  • Bezzer wezzer med Signe i salen
  • Bålhygge med David
  • Første ret til spilletider 3B og 3c klassen

Tirsdag:

  • Musik med Carsten
  • Krea med Lousie og Maj, vi laver fars dagsgaver.  
  • Passe dyr med Maj
  • E-sport med William
  • Høvdingebold i gården med Alberte
  • Cross med Pauli
  • Varulv med Jonas
  • Bag en kage med sukker i, sammen med Signe.
  • Første ret til spilletider D og A klassen

Tirsdag JK aften: fællesleg: Klatretur obs. På tirsdag aften er klubben lukket.

Mad: egne madpakker

Onsdag: Lukket grundlovsdag

Torsdag:

  • Rollespil! Med Jonas og Maj
  • Musik med Carsten
  • Passe dyr med Alberte
  • Krea med Alberte, krebblomster
  • Signe er i MK
  • Musik med Carsten
  • Fodboldturnering med Pauli i gården.
  • Vildkatten med David i MK

Fredag:

  • Musik med Carsten
  • Passe dyr med Louise
  • Fredagsknas med Maj   
  • Fællesaktivitet: Børn mod voksne sjove konkurrencer. Signe og Alberte.
  • Krea med Alberte – krebblomster
  • Første ret til spilletider alle

 

Uge 22 - 2024 på Mosen

Mandag:

  • Bag kage med Louise
  • Krea med Alberte – Mini perler og hygge
  • Musik med Carsten
  • Tur til tømmerflåden med Pauli
  • Sjippe, henke og kængurostylte hop i gården med David
  • Vi spiller spil i salen med William
  • Bålhygge med Signe
  • Første ret til spilletider A klassen

Tirsdag:

  • Musik med Carsten
  • Krea vi maler på lærred med Maj   
  • Passe dyr med Louise
  • E-sport med William
  • Stikbold rundbold i æblehaven med Alberte
  • Cross med Pauli og tur på værksted med den store ATV
  • Varulv med Jonas
  • Signe er i salen
  • Første ret til spilletider B klassen

Tirsdag JK aften: fællesleg Stratego  

Mad: Suprise

Onsdag:

  • Passe dyr med Jonas
  • Scenen er din på bytoften, vi køre fra mosen med MK senest kl. 14:10 (HUSK cykel)
  • JK vil have mulighed for at køre med ned på bytoften fra kl. 14:45
  • Husk ca 20 kr. da man kan købe kage dernede.
  • 6. årgang må komme på besøg i UK fra kl. 17-21

Torsdag:

  • Musik med Carsten
  • Passe dyr med William
  • Krea med Alberte – Male på lærred
  • Jk pigehygge med Signe
  • Musik med Carsten
  • Lyn stratego i salen med Pauli
  • Gøjl og lir i gården med Jonas 
  • Stikbold i gården med William
  • Tur til søen med David
  • JK pige hygge Land og BY med Signe
  • Første ret til spilletider C klassen

Fredag:

  • Musik med Carsten
  • Passe dyr med Maj
  • Fredagsknas med Maj   
  • Fællesaktivitet: Stafet mod de voskne  
  • Krea med Alberte – Mini perler og hygge…
  • Første ret til spilletider D klassen

Uge 21 - 2024 på Mosen

Mandag:

  • 2 Pinsedag (lukket)

 

Tirsdag:

  • Musik med Carsten
  • EN SKRALDFED DAG !!!!
  • Passe dyr med Louise
  • Spille tider er lukket

Tirsdag JK aften: fællesleg Zombie tik  

Mad: Gryderet

Onsdag:

  • Passe dyr med Jonas
  • William er i MK
  • Krea med Maj:

Perleplader og Symaskine for dem som har kørekort…

  • Jonas laver buekamp
  • Cross med Pauli 14:30 7
  • Alberte og David i gårdenog spiller Hockey 13:30 – 14:30
  • Signe pighygge i hygge hytten
  • Musik med Carsten
  • C og D klassen har førsteret til spilletider

Torsdag:

  • Passe dyr med William
  • Rollespil !! med Maj, Jonas og William
  • Krea med Alberte – Minni perler
  • Pauli tager en tur til søen og finder Johnny et fingers finger og Vand Rotten  :O
  • Musik med Carsten
  • David i Salen

Fredag:

  • Passe dyr med Maj
  • Fredagsknas med david – Lemonade !!!!  
  • Fællesaktivitet: Hockey mod de voksne
  • Krea med Alberte – Mini perler og hygge…
  • A og B klassen har førsteret til spilletider

Uge 20 - 2024 på Mosen

Mandag:

  • Passe dyr med Signe
  • Krea med Alberte og Lousie: Armbånd og ankelkæder/ male på æsker.
  • Pigehygge med Signe for JK
  • Vi spiller spil med William i salen
  • Rundbold med David i æblehaven
  • D Klassen har førsteret til spilletider
  • Musik med Carsten

 

Tirsdag:

  • Musik med Carsten
  • Passe dyr med Louise
  • Krea med Alberte og Maj: Armbånd og ankelkæder og symaskine
  • Kom og lave have med Jonas
  • William i esport
  • Signe i salen vi spiller spil
  • Stikbold i gården med David
  • A klassen har førsteret til spilletider     

Tirsdag JK aften: Omvendt gemmeleg

Mad: lækre karbonader

Onsdag:

  • Passe dyr med Jonas
  • William er i MK
  • Krea med Alberte og Louise:

Armbånd og ankelkæder/ male på æsker

  • Jonas laver buekamp
  • Tag med Signe til Ikea og køb møbler til hyggehytten max 7 personer skriv jer op i klubben
  • Cross med Pauli
  • David er i salen
  • Musik med Carsten
  • B klassen har førsteret til spilletider

Torsdag:

  • Passe dyr med William
  • William kører på ramperne
  • Krea med Alberte – Armbånd og ankelkæder og symaskine/ male på æsker
  • Bål med David
  • Indretning af hyggehygtte med Signe
  • Pauli spiller spil i salen
  • Jonas laver buekamp
  • Musik med Carsten

Fredag:

  • Passe dyr med Maj
  • Fredagsknass med Signe
  • Fællesaktivitet: Børn mod voksne i høvdingebold med William
  • Krea med Alberte – Armbånd og ankekæder/male på æsker

Uge 18 - 2024 på Mosen

Mandag:

  • Passe dyr med Signe
  • Krea med Alberte og Lousie: lysestager af ler.
  • Bålmad med Signe
  • Vi spiller spil med William i salen
  • Stikbold i gården med Pauli
  • B Klassen har førsteret til spilletider
  • Musik med Carsten

Tirsdag:

  • ARBEJDSDAG
  • Passe dyr med Louise    
  • Der er lukket for spilletider, der hellere ingen E-sport.

Tirsdag JK aften:
Aktivitet: Aflyst pågrund af arbejdsdag.

Onsdag:

  • Passe dyr med Jonas
  • William er i MK
  • Krea med Alberte og Louise lysestager af ler.
  • Vi spiller brætspil med Signe i salen
  • Vi spiller rundbold med Pauli.
  • Vi laver have med Jonas 14:30-15:30
  • C klassen har førsteret til

Torsdag:

  • Passe dyr med William
  • Pigehygge med Signe i hyggehytten, for både JK og MK
  • Water bong turnering med Jonas I salen
  • William er på ramperne
  • Krea med Alberte lysestager med ler
  • D klassen har førsteret til spillertider
  • Tur til Savværk besøg med Pauli 7 pladser
  • Perleplader øreringe med Maj i MK

Fredag:

  • Passe dyr med Maj
  • Børn mod voksne Alberte overrasker os. 14:30
  • Fifaturnering 13:30
  • Fredagsknas med Signe
  • Vi spiller spil i MK med Maj
  • A klassen har førsteret til spilletider

Uge 17 - 2024 på Mosen

Mandag:

  • Passe dyr med Alberte
  • Krea møde med Alberte og Lousie: kom og være med til at bestemme hvad vi skal lave.
  • Bålmad med Signe
  • Vi spiller spil med William i salen
  • Fodboldturnering med Pauli i gården.
  • A Klassen har førsteret til spilletider
  • Musik med Carsten

Tirsdag:

  • Passe dyr med Louise    
  • B klassen førsteret til spilletider i MK
  • Byggeværksted med Jonas
  • Krea med Alberte og Maj (kom og brug dit symaskine og sy en mulepose sammen med Maj)
  • Opfrisknig af hyggehytte med Signe
  • Vi leger med Lego i MK i Louise
  • Vi spiller spil i salen med Pauli
  • E-sport med William

Tirsdag JK aften:
Aktivitet: filmaften med popcorn

Mad: Lassagne med salat

Onsdag:

  • Passe dyr med Jonas
  • William er i MK
  • Krea med Alberte og Louise
  • Vi spiller gæt 2 med Signe i salen
  • Vi spiller stikbold med Pauli
  • Vi laver have med Jonas

Torsdag:

  • Rollespil med Jonas, William og Maj
  • Passe dyr med William
  • Signe i MK
  • Krea med Louise og Alberte
  • Pauli i salen

Fredag:

  • Passe dyr med Signe
  • Krea med Alberte
  • Storrollespilsdag, vi sminker klokken 13, afgang 14:15
  • Alle klassen har første ret til spillespiller
  • Signe er i salen
  • Fredagsknas med William

Aktivitetsplan marts og april i ungdomsklubben 2024

Marts

Torsdag d. 7. Floorball i gården og Kahoot Quiz

Mandag d. 11. Fun Battle i gården og Matador i salen

Onsdag d. 13. Afterskihygge med skivideo! Se tilbage op skituren! og Malene laver Gellak neglelak i krea. Klask turnering i salen senere:-)

Onsdag d. 20. Påske æggejagt med præmier og vi klipper gækkebreve til bedstemor!

Torsdag d. 21. Padel tennis tur med Jacob og Partners i salen

Påskeferie 😊

 

April

Onsdag d. 3. Lukket pga. UK overnatning d. 5. april

Torsdag d. 4. Cross med Casper og Stikbold i gården

Fredag d. 5. UK-overnatning d. 5. april med Maj og Jonas tilmelding kommer!

Mandag d. 8. Go-kart tur til Vandel med Pauli og Mosehjulet med ”lækre” snacks i salen!

Onsdag d. 10. Fodbold golf tur til Aarhus med Jonas og vi spiller det dårlige selskab i salen

Onsdag d. 17. Uk aflyst, da vi har 4. Årgangsevent.

Torsdag d. 18. Mini golf tur med Casper og Fodbold i gården

Mandag d. 22. Propkrig i gården og Beachvolley

Onsdag d. 24. Negle lak med maj og MTB-tur med Jonas

 

Maj

Onsdag d. 1. Planlægning af UK aktiviteter kl. 16.30. Mad over bål med skumfiduser til dessert og vi spiller Magrethe skålen.

Torsdag d. 2. Høvdingebold i gården og Masterchef (lav en den bedste snack/forret)

 

Uge 16 - 2024 på Mosen

Mandag:

  • Passe dyr med Signe
  • Krea med Laura: vi færdigøre Punch needle
  • Vi forsætter med at gøre hønsegårgen klar med Louise (for 5 årgangs piger)
  • Vi spiller mind med William i salen
  • Opfriskning af hyggehytten og hygge med Signe
  • A og B Klassen har førsteret til spilletider
  • Musik med Carsten

Tirsdag:

  • Passe dyr med Louise    
  • C og D klassen førsteret til spilletider i MK
  • Bål med Jonas
  • Krea med Laura  – Vi færdiggøre Punch needle
  • Fodboldturnering med Pauli
  • Vi spiller spil med Signe i salen
  • Vi leger med Lego i MK i Louise
  • E-sport med William

Tirsdag JK aften:
Aktivitet: Bolcher og evotag

Mad: Mad fra slagter hårby

Onsdag:

  • Rollespilsdag
  • Passe dyr med Jonas
  • Viking smykker med Maj i Vikingehytten
  • Vikingedans med Lousie i gården
  • Snitteværksted med Laura ved bålet
  • Vikingekamp med William i gården
  • Tovtrækning med Signe 15:00 på grosstien.
  • Buekamp med Jonas
  • Vikinge mad med Pauli ved bålet (man kan kun få mad hvis man har to guld stykker, det får man ved at prøve de forskellige aktiviteter
  • HUSK 4 KLASSE EVENT 17:30

Torsdag:

  • Rollespilsdag
  • Passe dyr med William
  • Vikinge smykker med Maj i vikingehytten
  • Vikinge mad med Pauli ved bålet (man kan kun få mad hvis man har to guld stykker, det får man ved at prøve de forskellige aktiviteter)
  • Snitteværksted med Laura ved bålet
  • Ringridning, der kommer nogen udefra

Fredag:

  • Passe dyr med Maj
  • Vi færdiggøre Punch needle med Laura
  • Alle klassen har første ret til spillespiller
  • Fredagsknas med William
  • Pigehygge for alle med Signe i lounge
  • Vi laver perleplader i MK med Maj

 

Uge 15 - 2024 på Mosen

Mandag:

  • Passe dyr med Signe
  • Krea med Laura og Louise Punch needle, og krympeplast.
  • Vi knytter i MK med Maj
  • Spille gæt 2 andre og spil i salen med Signe
  • Fodboldturnering i gården med William
  • Hyggebål med Pauli
  • C Klassen har førsteret til spilletider

Tirsdag:

  • Passe dyr med Maj
  • JK tur afgang 14:30
  • Mosehjul med Jonas        
  • D klassen førsteret til spilletider i MK
  • Krea med Laura  – Punch needle og krympeplast
  • E-sport

Tirsdag JK aften:
JK TUR!

Onsdag:

  • Passe dyr med Jonas
  • Krea med Laura – Punch needle og krympeplast
  • Opstart med hønsegård med Louise
  • A klassen førsteret til spilletider i MK    
  • Spil Granturismo i salen med Jonas 
  • Vi leger med Lego i MK med Maj
  • William i MK
  • JK pigehygge med Signe
  • Tur til tømmerflåde med Jonas
  • Vi spiller mind i salen i Pauli

Torsdag:

  • Passe dyr med William
  • Krea med Laura – Punch needle og krympeplast
  • Rollespil med Jonas, William og Maj
  • Signe i MK
  • Vi spiser rugbrød på tid og vender mariekiks i munden i salen, med Pauli

Fredag:

  • Passe dyr med Louise
  • Punch needle og krympeplast med Laura
  • B klassen har første ret til spillespiller
  • Fredagsknas med Louise
  • Zombietik med Signe og William
  • Gæt 2 i salen med Pauli

 

Uge 14 - 2024 på Mosen

Mandag:

  • 2. påskedag

Tirsdag:

  • Passe dyr med Louise
  • Hal med Jonas (Sjove lege i hallen)             
  • Vi spiller Magic i salen og Gæt 2 med Pauli
  • B klassen førsteret til spilletider i MK
  • Krea med Laura og Maj – Punch needle  
  • Jk pigehygge med Signe fra kl. 14:30
  • E-sport med William

Tirsdag JK aften:
Mad: Fiskedeller med lækkert tilbehør

Aktivitet: Stikbold på ramperne med soundboks! Og planlægningen af nye aktiviteter til sommerferie.

Onsdag:

  • Passe dyr med Jonas
  • Krea med Laura – Punch needle 
  • C klassen førsteret til spilletider i MK
  • Tømmerflådetur med Maj    
  • Spil Granturismo i salen med Jonas 

Torsdag:

  • Passe dyr med William
  • Krea med Laura – Punch needle
  • D klassen førsteret til spilletider i MK
  • Propkrig i gården med William i gården

Uge 11 - 2024 på Mosen

Mandag:

  • Passe dyr med William.
  • Børnemøde i MK kl. 14 vigtigt!
  • Bordtennis i salen med Pauli
  • Kør løbehjul på ramperne med William  
  • Krea med Laura og Louise – Vi laver  påskepynt og Pom Pom Dyr
  • Musik med Carsten.
  • Vi laver gækkebreve i MK med Maj

Tirsdag:

  • Passe dyr med Louise
  • Hal med Pauli (Lege:  Sheriffen af byen. – bjørnen og ulven -               stikbold)
  • Magic kort med Jonas i Salen
  • Krea med Laura og Maj – Vi laver  påskepynt og Pom Pom Dyr
  • Vi laver gækkebreve i MK med Louise  
  • Jk pigehygge med Signe fra kl. 14:30
  • E-sport med William

Tirsdag JK aften:
Mad: Byg selv burger, kartoffelbåde, burgerdressing syltrede rødløg

Aktivitet: Vildmarksbad – Husk badetøj og håndklæde  (Husk musik udstyr ned😊)

Onsdag:

  • Passe dyr med Jonas
  • Musikkoncert på plejehjemmet med Carsten 
  • MK pigehygge med Maj
  • Krea med Laura – Vi laver  påskepynt og Pom Pom Dyr
  • Vildmærksbad og sauna med Louise – Husk badetøj og håndklæde
  • Bålmad med Jonas 
  • Brætspil i salen med Pauli

Torsdag:

  • Passe dyr med Signe
  • Krea med Laura – Vi laver  påskepynt og Pom Pom Dyr
  • Rollespil sammen med Gjuk kl. 15.00 med Maj og Jonas
  • Vi spiller spil med Signe i MK
  • Fifa turnering i salen med Pauli

Fredag:

  • Passe dyr med Maj
  • Fredagsaktivitet med Signe og William
  • Krea med Laura –  Vi laver  påskepynt og Pom Pom Dyr
  • Vi spiller Skytjo i MK med Louise
  • Fredagsknas med Maj – surprise!

 

 

Uge 10 - 2024 på Mosen

Mandag:

  • Passe dyr med Signe.
  • Skater tur fra. Kl. 14:30 fra mosen med Jacob.
  • Fodboldturnering i gården med Pauli.
  • JK drengehygge i Lounge med William
  • Skytjo i salen med Signe
  • Krea med Laura og Louise – Dekorere af æg.
  • Musik med Carsten.
  • Vi laver gækkebreve i MK med Maj
  • Vi snitter og laver bålmad med David

Tirsdag:

  • Passe dyr med Louise
  • Hal med Pauli (Lege: Find Sheriffen af byen. Bliv den størte by)
  • Brætspil og Magic kort med Jonas i Salen
  • Krea med Laura og Maj – Dekorere æg og lave papirsblomster
  • Vi laver gækkebreve i MK med Louise  
  • Jk pigehygge med Signe fra kl. 15:00
  • Fifa turnereing i MK med Pauli
  • E-sport med william

Tirsdag JK aften:
Mad: Gryderet med kylling, råkost salat og boller

Aktivitet: Lave blocher  

Onsdag:

  • Passe dyr med Jonas
  • Det KOLDE gys og Svedhytte med DUFTE Louise og Jonas (HUSK badetøj og håndklæde) Man kan skrive sig på badehold, der kommer en seddel på dagen.
  • MK pigehygge med Maj
  • Krea med Laura – Vi dekorere æg
  • William i MK
  • Bålsuppe med Signe
  • VM FIFA i salen med Pauli

Torsdag:

  • Passe dyr med William
  • Krea med Laura – Vi dekorere æg
  • E-sport med Lauge
  • Propkrig i gården med Jonas
  • Hemmeligtur med William, 7 pladser i bussen.
  • Vi spiller sjove spil i salen med Signe 

Fredag:

  • Passe dyr med Maj
  • Fredagsaktivitet med Signe og William
  • Krea med Louise og Laura –  Vi laver påskepynt
  • Fredagsknas med Maj over bål

 

 

Uge 9 - 2024 på Mosen

Mandag:

  • Passe dyr med Signe.
  • Skater tur fra. Kl. 14:30 fra mosen med Jacob.
  • Magic i salen med Pauli.
  • Høvdingebold i gården med William
  • Krea med Laura og Louise – Selvherdende ler og gække breve
  • Musik med Carsten.
  • Bålmad med Signe
  • David i MK vi Spiller Skyjo

Tirsdag:

  • Passe dyr med David
  • Sykørekort med Maj
  • Hal med David ( Mørke gemme, Haj Mod Guldfisk) og en valgfri ting…
  • Brætspil og magic med jonas i Salen
  • Krea med Laura – Selvherdende ler
  • Jk pigehygge med Signe fra kl. 15:00
  • Fifa turnereing i MK med Pauli
  • E-sport med william

Tirsdag JK aften:
Mad: Brændende kærlighed med grøn salat rødbeder og grovbrød

Aktivitet: Omvendt gemme

Onsdag:

  • Passe dyr med Jonas
  • Sykørekort med Maj
  • Det KOLDE gys og Svedhytte med Louise og Jonas (HUSK badetøj og håndklæde) Man kan skrive sig på badehold, der kommer en seddel på dagen
  • Krea med Laura – Selvherdende ler
  • William i MK.
  • Bezzerwizzer i salen med Signe
  • Fodbold turnering i gården med Pauli
  • David i MK vi laver parpirfly fra nettet og kaster dem.

Torsdag:

  • Passe dyr med William
  • Krea med Laura – Selvherdene ler og Gækkebreve
  • E-sport med Lauge
  • Rollespil med Maj, Jonas og William starter kl. 15:00
  • Rundt om bordet med Pauli

Fredag:

  • Passe dyr med Maj
  • Krea med Louise og Laura – Lav påskeliljer af krep pappir  
  • Fredagsknas, Pandekager over bål med David
  • Fælles stikbold med kæmpe stikbolden.

 

Vinterferien i uge 7 på Mosen for MK & JK Børn

Kære forældre
Vinterferien i uge 7 nærmer sig med lynnets hast. Mosen holder åbent for JK  i hele vinterferien fra kl 10-17 man-tor og fredag fra kl 10-16.30.
For Miniklubben er der på aula  en tilmeldingsliste for uge 7 som skal udfyldes hvis jeres barn kommer inden kl 10.00. Vi holder åbent for MK man - tor fra kl 6.30-17 og fredag fra kl 6.30.16.30
Vi glæder os til at lave aktiviteter og hygge med jeres børn.
BH Mosen
 

Uge 8 - 2024 på Mosen

Mandag:

  • Passe dyr med Signe.
  • Magic i salen med Pauli.
  • Stikbold i gården med William
  • Krea med Laura – Lav perleplade og knytte
  • Musik med Carsten.
  • David laver Pandekager over bål og brændehugning.
  • JK pige hygge med Signe i lounge.

Tirsdag:

  • Passe dyr med David
  • Der er Fastelavnsfest på mosen Kåring af bedste udklædning og Tøndeslagning

 

Tirsdag JK aften:
Mad: Farsbrød med tazticki og kartofler

Aktivitet: Justdance og limbo aften.

Onsdag:

  • Passe dyr med Jonas
  • Det KOLDE gys og Svedhytte med Louise og Jonas (HUSK badetøj og håndklæde)
  • Propkrig med Pauli i gården.
  • Spil spil med signe i Salen.
  • Krea med Maj og Laura – Lav perleplade og knytte.
  • William i MK.
  • Tekken Turnering i MK med David.

 

 

Torsdag:

  • Passe dyr med William
  • Krea med Maj og Laura – Lav perleplade og knytte
  • E-sport med Lauge
  • Mosehjulet med Jonas
  • Mk fodbold turnerring fra kl. 13:45 – 15:00 JK turnerring fro JK fra 15:15 – 16:15
  • Suppe overbål med Signe
  • Cross tjek med Pauli.

Fredag:

  • Krea med Louise og Laura – Lav perleplade og knytte
  • Børnemøde med lækker fredags knazz vær med til at bestemme hvilke forskellige aktiviteter som man kan lave på mosen.
  • Fælles aktivitet, Haj efter guldfisk…

 

Uge 6 - 2024 på Mosen

Mandag:

  • Passe dyr med Signe.
  • Signe spiller spil i salen.
  • William laver Live stratego kl. 14:30
  • Krea med Louise og Laura - Valentinskort og male på læreder
  • Musik med Carsten
  • David laver bålmad og hugger brænde
  • Basket med Pauli kl. 14:30

Tirsdag:

  • Børnerådsmøde med Jonas klokken 13:45¨
  • JK skate tur afgang 13:45 hjemkomst ca. 18… turen går til kooling
  • Passe dyr med David
  • E-sport kl. 13:45 – 17:00 med William
  • Krea med Louise og Laura –

Valentinskort og male på læreder

  • Tirsdagshal med Pauli klokken 14:30 – 15:45 (Vi laver mørkegemme, håndbold og Haj efter guldfisk)
  • Jk pigehygge, med Signe i Lounge 14:00
  • MK pigehygge med Maj I hyggehytten 14:30
  • Magic med Jonas fra kl. 14:30

Tirsdag JK aften:
Mad: Pitabrød med lækkert fyld

Aktivitet: Filmaften med popcorn

Onsdag:

  • Passe dyr med Jonas
  • Prop krig med Jonas kl. 14:30
  • Magic med jonas kl. fra kl. 15:30
  • Fifa turnering i Lounge rummet med Pauli for mk og jk
  • Krea med Maj og Laura – sy kørekort og fortsat valentins kort
  • William i MK
  • Mariocart turnering med David

Torsdag:

  • Passe dyr med William
  • Krea med Maj og Laura – sy kørekort efter kl. 14 og fortsat valentins kort
  • E-sport med Lauge
  • Stikbold med William i gården
  • Bezzerwizzer med Signe i salen
  • Vi lukker Krea kl. 16:00

Fredag:

  • Høvdingebold børn mod voksen kl. 15:00
  • Fredags knazz Varm kakao og krydderboller
  • Krea med Louise og Laura – Valentinskort og male på læreder

Uge 5 - 2024 på Mosen

Mandag:

  • Bolcher med Maj i MK klokken 15
  • Passe dyr med Laura
  • Fodboldturnering med William
  • Bezzerwezzer med Pauli i salen.
  • Krea med Louise og Laura – Kom og mal på tønder og lav masker til fastelavn
  • Musik med Carsten
  • David gamer med i MK

Tirsdag:

  • Bolcher med Maj i MK
  • Børnerådsmøde med Jonas klokken 13:45
  • Passe dyr med David
  • E-sport kl. 13:45 – 17:00 med William
  • Krea med Louise og Laura – Kom og mal på tønder og lav masker til fastelavn
  • Tirsdagshal med Pauli klokken 14:30 – 15:45 (vi laver haleleg, mørkeleg og en overraskelsesleg)
  • Brætspil med Jonas i salen

Tirsdag JK aften:
Mad: Indbagt laks med spinat, pastasalat, dressing og hvidløgsflutes

Aktivitet: Fri leg, Kom og sig farvel til Casper, det hans sidste aften i JK.

Onsdag:

  • Passe dyr med Jonas
  • Magic for begynder med Jonas i salen
  • Krea med Maj og Laura – Kom og mal på tønder og lav masker til fastelavn
  • William i MK
  • Høvdingebold med Pauli i gården
  • Drengehygge for MK med David i Lounge med popcorn og fede film

Torsdag:

  • Passe dyr med William
  • Rollespil med Jonas, William og Maj
  • Krea med Signe og Laura – Kom og mal på tønder og lav masker til fastelavn
  • E-sport med Lauge
  • Spil klodsmajor med Pauli I salen

Fredag:

  • Bolcher med Maj i MK
  • Fredags knazz
  • Krea med Louise og Laura – Kom og mal på tønder og lav masker til fastelavn
  • Fifa turnering i salan med William

Kære Allesammen

Rigtig Godt Nytår

Vi håber I allesammen har haft en dejlig Jul og et Godt Nytår sammen med dem qI holder af.

Mosen er klar til 2024. Vi ligger ud med en mega spændende uge.

Uge 4 - 2024 på Mosen

Mandag:

  • Bolcher med Maj i MK
  • Passe dyr med Laura
  • Scoot tur med Joas og Jakob til terminalen.
  • Krea med Louise – Lav din egen hængende potteskjuler.
  • FIFA turnering i salen med William
  • Bålsuppe med Pauli
  • Musik med Carsten
  • Laura står i boden

Tirsdag:

  • Bolcher med Maj i MK
  • Fodboldturnering med Pauli for MK og JK
  • Hjælp med at rydde op i rollespilrummet med Jonas
  • Passe dyr med David
  • E-sport kl. 13:45 – 17:00 med William
  • Krea med Louise og Laura – Lav din egen hængende potteskjuler
  • Tirsdagshal er aflyst 🙁

Tirsdag JK aften:
Mad: Kyllingefrikadeller, kartofler, salat, flutes og persillesovs.

Aktivitet: Mørkegemme indenfor!

Onsdag:

  • Passe dyr med Jonas
  • Krea med Maj og Laura – lav din egen hængende potteskjuler
  • Live stratego med William
  • Spil Skyjo i salen med Pauli
  • Drengehygge med Pauli i Lounge med popcorn og fede film.
  • Magic kortspil for begynder med Jonas

Torsdag:

  • Passe dyr med William
  • Krea med Maj og Laura – lav din hængende potteskjuler
  • E-sport med Lauge
  • Spil med William i salen
  • Propkrig i gården med Jonas.
  • Klokken 15:30 lukker MK og Krea og alle går nedenunder.

Fredag:

  • Bolcher med Maj i MK
  • Fredags knazz varm saftevand og mariekiks.
  • Krea med Louise – lav din egen hængende potteskjuler.
  • Spil brætspil med Laura i salen
  • Fodboldturnering i gården med William

Uge 3 - 2024 på Mosen

Mandag:

  • Guinnees rekordbog, med Jacob. Kom og slå rekorder.
  • Passe dyr med Laura
  • Krea med Maj og Louise – Batches og lav din egen mulepose
  • Bålmad, pandebrød med Sebastian
  • Pool og bordtennis turnering i salen med William
  • Musik med Carsten
  • Laura står i boden
  • Vi spiller uno i mk

Tirsdag:

  • JK drengehygge i Lounge med Pauli 13.30-14.30
  • Passe dyr med David
  • E-sport kl. 13:45 – 17:00 med William
  • Krea med Maj og Laura – Muleposer i krea:-)
  • Tirsdagshal 14:30 – 15.45 med Jonas – Fun Battle eller Badminton
  • Børnrådsmøde med Jonas 13.30 (kan Ava tage snacks med?:-))
  • David hygger i miniklubben

Tirsdag ’

JKaften:
Mad:
Boller i karry, Ris, Råkostsalat, Bolle.

Aktivitet: Fortniteturnering

Onsdag:

  • Passe dyr med Jonas
  • Krea med Maj og Laura  – Muleposer😊
  • Spil Skyjo i salen med Pauli
  • Drengehygge JK i lounge med Jonas – Vi spiser popcorn og ser sjove yt film!
  • EA FC24 turnering i salen med William
  • For alle i 6 årgang event på Mosen kl 17.30-21.00

Torsdag:

  • Guinnees rekordbog, med Jacob. Kom og slå rekorder.
  • Passe dyr med William
  • Krea med Signe og Laura – kom med ideer til hvad vi kan lave i løbet af året.
  • Fangeleg i sneen med Sebastian
  • (Sne) Rollespil med Maj op Jonas.
  • E-sport med Lauge
  • William laver Mario Kart turnering i MK

Fredag:

  • Guinnees rekordbog, med Jacob. Kom og slå rekorder.
  • Fredags knazz skumfiduser på bål med William
  • Krea med Louise og Maj – Batches og lav din egen mulepose.
  • Spil brætspil med Laura i salen
  • Fodboldturnering i gården med Pauli

Uge 2 - 2024 på Mosen

Mandag:

  • Guinnees rekordbog, med Jacob. Kom og slå rekorder.
  • Passe dyr med Signe
  • Krea med Maj og Lousie – kom med ideer til hvad vi kan lave i løbet af året.
  • Bålmed med Sebastian
  • Kælkeræs på bakkerne med William både for MK og JK.
  • Musik med Carsten
  • Signe og Laura er i salen

Tirsdag:

  • JK drengehygge i Lounge med Pauli 13.30-14.30
  • Passe dyr med David
  • E-sport kl. 13:45 – 17:00 med William
  • Krea med Signe og Laura - kom med ideer til hvad vi kan lave i løbet af året.
  • Tirsdagshal 14:30 med Jonas – fun battle
  • Nytårs varulv i salen med Jonas kl. 13.30-14.30
  • Spil og hygge i miniklubben

Tirsdag JK aften:
Mad: Byg selv burger

Aktivitet: Plægning af kommende aktiviter.

 

 

 

 Onsdag:

  • JK Skatertur  med Jacob og Joas - tilmeldnig til David.
  • Passe dyr med Jonas
  • Krea med Maj og Laura  – kom med ideer til hvad vi kan lave i løbet af året.
  • Spil Skyjo og Gæt 2 i salen med Pauli
  • Drengehygge JK i lounge med Jonas
  • Bålmed med Signe
  • Fifa turnering i salen med William
  • Stikbold i snegården med Pauli

Torsdag:

  • Guinnees rekordbog, med Jacob. Kom og slå rekorder.
  • Passe dyr med Maj
  • Krea med Signe og Laura – kom med ideer til hvad vi kan lave i løbet af året.
  • Fifa turnering i salen med William
  • Roblox turnering JK med Jonas.
  • David er her bare 😊
  • E-sport med Lauge
  • Vi starter crosser op for jk måske vi skal køre en tur (Pauli)

Fredag:

  • Guinnees rekordbog, med Jacob. Kom og slå rekorder.
  • Fredags knazzPandekager på bål med Sebastian
  • Krea med Lousie og Maj – kom med ideer til hvad vi kan lave i løbet af året.
  • Spil brætspil med Laura i salen
  • William er i Salen

Uge 51 - 2023 på Mosen

Mandag:

  • Passe dyr med Alberte
  • Krea med Sebastian og Alberte: Kom og få lavet julegaver færdig i krea
  • Bålmed med Signe
  • Spil Statego i salen med Pauli  
  • Mariocart turnering i MK med David
  • Fodbold turnering i gården med William både for MK og JK.
  • Musik med Carsten

Tirsdag:

  • Passe dyr med David
  • E-sport kl. 13.45 – 17.00 med William
  • Pigehygge i Lounge med Signe
  • Krea med Maj og Alberte vi laver julegaver færdig
  • Indendørs sneboldkamp i Klank hallen med Jonas kl. 14:30 afgang – 15.45
  • Pool og bordtennis med Sebastian
  • Jule varulv i salen med Jonas kl. 13.30-14.30

Tirsdag JK aften:
Mad:  Julefrokost mad med Risalamande og kirsebær sovs

Aktivitet: Juleafslutning

 

 

 

 

 

 Onsdag:

  • Passe dyr. – Dyrene holder forsat pause om onsdagen (Jonas)
  • Krea med Signe og William sidste dag med julegaver!
  • Fælles julestafet med Jonas og David – Alle får æbleskiver bagefter!
  • Spil Skyjo og Gæt 2 med Pauli

 

Torsdag:

  • Julepasning for tilmeldete børn og JK efter kl. 10

Fredag:

  • Julepasning for tilmeldete børn og JK efter kl. 10

 

God jul og godt nyt-hår!

 

 

Mandag:

  • Passe dyr med Alberte
  • Krea med Louise og Alberte: Vi laver julegaver og julepynt
  • Sebastian laver bålsuppe
  • JK pige hygge i lounge med Signe  
  • Mariocart turnering i MK med David.
  • JK Scoottur med Jacob
  • Sænke slagskibe med pauli i salen

Tirsdag:

  • Passe dyr med David
  • E-sport kl. 13.45 – 17.00 med William
  • Krea med Maj og Alberte (Julegaver og julepynt)
  • Julefodbold turnering i Klank hallen med Jonas og Sebastian kl. 14:30 afgang – 15:45
  • Bålmad med Signe
  • Gamer møde i PC-rummet 14:00 – 14.15
  • Kaninmøde med David (få dit kaninpasserkort) 

Tirsdag JK aften:
Mad: Pitabrød med forskelligt fyld, Cremefraiche dressing og tilbehør  

Aktivitet: Julekonfekt

 Onsdag:

  • Julekoncert på plejehjemmet med Carsten
  • Passe dyr. – Dyrene holder forsat pause (Jonas)
  • Krea med Signe og Se  (Julegaver og julepynt)
  • Børnerådsmøde med Jonas kl. 14.45
  • Uno filp turnering med Jonas
  • Pandekager på bål med Pauli
  • Haletik i gården med alberte.

Torsdag:

  • Julehyggedag med æbleskiver og gløgg – forældre er velkommen!
  • Passe dyr med Maj
  • Julehygge i Salen med Pauli og William
  • Krea med Signe og Alberte (Julegaver og julepynt)
  • Find nisserne konkurrence med Jonas
  • Sebastian er i MK
  • Varm saftevand på bål med Maj   
  • Esport fra 14:45 til 17 med Lauge

 

Fredag:

  • Fredagstafet med Sebastian
  • Krea med Lousie og Alberte (Julegaver og julepynt)
  • Passe dyr med Signe
  • Fredagsknas med Signe

Uge 49 - 2023 på Mosen

Mandag:

  • Passe dyr med Alberte
  • Lav juledekorationer i Salen med Pauli.
  • Krea med Louise og Alberte (julegaver og julepynt)
  • Sebastian spiller stikbold i gården
  • JK pige hygge i lounge
  • Mariocart turnering i MK med David.

Tirsdag:

  • Passe dyr med David
  • E-sport kl. 13.45 – 17.00
  • Krea med Maj og Alberte (Julegaver og julepynt)
  • Klank hallerne med Jonas og Sebastian kl. 14:30 afgang – 15:45
  • Bålmad med Signe
  • JK Børnerådsmøde 13:45 – 14:30
  • Fifamester pauli tager imod udfordringer i Fifa turnering. (fia turnering)

Tirsdag JK aften:
Mad: pandekager med oksødsfyld, pasta salat hvidløgsdressing og flutes.

Aktivitet: Julehygge med peppernødder og hockey i gården

Onsdag:

  • Lav juledekorationer i Salen med Pauli.
  • Passe dyr. – Dyrene holder forsat pause (Jonas)
  • Krea med Signe og Sebastian (Julegaver og julepynt)
  • Skydning med Jonas vind en flødebolle !
  • Hockey i gården med alberte.

Torsdag:

  • Passe dyr med Maj
  • Rollespil med Maj og Jonas kl. 15:00 – 16:15 kom gerne før o gør jer klar
  • Julyhygge i Salen med Signe
  • Krea med Sebastian og Alberte (Julegaver og julepynt)
  • Esport fra 14:45 til 17 med Lauge

 

Fredag:

  • Lav juledekorationer i Salen med Signe.
  • Krea med Lousie og Alberte (Julegaver og julepynt)
  • Passe dyr med David
  • Fodbold turnering med Sebastian i Salen.
  • Fredagsknas med Maj

 

Uge 48 - 2023 på Mosen

Mandag:

  • Passe dyr med Alberte
  • Krea med Maj og Alberte (julegaver og julepynt)
  • Sebastian i Salen og spiller brætspil
  • Pauli deltager i mosecup
  • Nick tegner i MK
  • Bålsuppe med Signe

Tirsdag:

  • E-sport kl. 13.45 – 17.00
  • Ingen krea i dag (desværre)
  • Passer dyr med Signe
  • Pauli er i salen og deltager i mosecup
  • Stikbold med Sebastian.
  • Mariocart turnering med Alberte i MK

Tirsdag JK aften: JULESHOPPETUR TIL ÅRHUS afgang klokken 14:15 hjemkomst kl 20.00

Onsdag:

  • Kaninmøde klokken 14:45 med David og Signe i lounge
  • Alberte i salen og deltager i mosecup
  • Passe dyr. – Dyrene holder forsat pause (Jonas)
  • Sprint på tid og skyde med luftgevær med Jonas
  • Krea med Maj og Nick (Julegaver og julepynt)
  • JK Pigehygge med Signe i lounge efter kaninmøde.
  • Bål med Sebastian
  • Vi tjekker crosser af og smører kæder med Pauli. For JK

 

 

Torsdag:

  • Pigemøde for 3c piger i lounge med Maj klokken 14.00.
  • Maj deltager i mosecup
  • Sprint på tid og skyde med luftgevær med Jonas
  • Sebastian i salen modtager i mosecup
  • David i Mk vi spiller pis marie (kortspil)
  • Passe dyr med Maj
  • Krea med Signe og Alberte (Julegaver og julepynt)
  • Esport fra 14:45 til 17 med Lauge
  • Husk at sige farvel til Nick, det hans sidste dag 😊
  • Bålhygge med Pauli indtil kl 16.00

Fredag:

  • Mosecup afslutning i salen med præmie overrækkelser og æbleskiver bagfter.
  • Krea med Lousie og Alberte (Julegaver og julepynt)
  • Passe dyr med David.
  • Fodbold for MK og JK med Sebastian i gården.

 

Uge 47 - 2023 på Mosen

Mandag:

  • Passe dyr med Alberte
  • Krea med Signe og Alberte (Sy puder, knytte og smykker)
  • Sebastian i Salen og deltager i Mosecup
  • Jonas i Salen

Tirsdag:

  • David står i boden 13:30 til 14:30
  • E-sport kl. 13.45 – 17.00
  • Passer dyr med David
  • Tirsdagshal er aflyst. Der er i stedet Mosecups sprint konkurence på bagsiden af mosen og skyde konkurrence nede ved bålet (mosecup)
  • Sebastian i Salen
  • Krea med Signe og Alberte (Sy puder, knytte og smykker)

Tirsdag JK aften: Film med Popcorn.

Aftensmad:  svensk pølseret, grøn salat og grove flutes

Onsdag:

  • Alberte i salen
  • Passe dyr. – Dyrene holder en fridag. (Signe)
  • Krea med Maj og Nick (Sy puder, knytte og smykker)
  • JK Pigehygge med Signe i Launchrummet

 

 

Torsdag:

  • Rollespil med Jonas og Maj det starter kl. 15:00 – 16:15 kom før og klæd dig ud.
  • Sebastian Sal
  • David i Mk vi spiller pis marie (kortspil)
  • Passe dyr med Maj
  • Krea med Signe og Alberte (Sy puder, knytte og smykker)
  • Esport fra 14:45 til 17 med Lauge

Fredag:

  • Krea med Nick og Alberte (Sy puder, knytte og smykker)
  • Sebastian i salen
  • Signe laver Fredags knas
  • Passe dyr med Nick

 

 

Uge 46 - 2023 på Mosen

Mandag:

  • Passe dyr med Alberte
  • Lær at hækle med Maj og lav papirs blomster med Alberte i krea
  • Fifaturnering i salen med Sebastian kl. 14:30 for alle.
  • Casper står i boden   
  • Bål mad med Signe.
  • Oliver Noor har sidste dag og vi ønsker ham held og lykke og spiser flødeboller i MK kl. 14:00
  • Fodboldturnering med Nick kl. 14:30

Tirsdag:

  • David står i boden 13:30 til 14:30
  • E-sport kl. 13.45 – 17.00 med Casper
  • Vi ser vilde Cross/mostertruck videoer i Launch rummet for JK med Pauli – M. popcorn.
  • Passer dyr med David
  • Tirsdagshal med Jonas og Sebastian kl. kl. 14.30-15.45 (kin ball, fodbold og mørkegemme)
  • Signe spiller brætspil i salen.
  • Lær at hækle med Maj og lav med papirs blomster med Alberte i krea
  • Domino bane med David MK.

Tirsdag JK aften: brætspil og wellness

Aftensmad: Byg selv burger m. salat.

Onsdag:

  • Mosecuppen starter kl: 14:45 i Salen, regler osv. Bliver præsenteret og hele cuppet bliver sat i gang.

Der vil som udgangspunkt være fokus på mosecuppets aktiviteter denne dag.

  • Alberte står i boden 13:30 til 14:30
  • Passe dyr med Jonas
  • Knyt med Maj og lav pærleplader med Nick i Krea
  • Casper i MK
  • Stikbold på kunstofsbanen med Alberte kl. 14:45

Torsdag:

  • Mosecuppen fortsætter, Fuld knald på!
  • Casper står i boden
  • Hockey i gården med Sebastian kl. 14:00
  • Passe dyr med Maj
  • Bålmad med Maj.
  • Vi spiler vareulv i MK med David
  • Knytte, perleplader og smykker med Alberte og Signe
  • Pauli i salen
  • Esport fra 14:45 til 17 med Lauge

Fredag:

  • Mosecuppen fortsætter, Fuld knald på!
  • Casper står i boden
  • Knytte, perleplader og smykker med Alberte og Nick
  • Sebastian i salen
  • Jk pigehygge med signe i Launche rummet.
  • Passe dyr med Nick
  • Udforder David i alt.
  • Frugtfade til fredags knas.

Uge 45 - 2023 på Mosen

Mandag:

  • Passe dyr med Alberte
  • Lær at hækle med Maj og lav med papirs blomster med Alberte i krea
  • FIFA-turnering med Nick i MK
  • Casper står i boden   
  • Fodboldturnering i gården for MK kl. 13.30-14.30 og kl. 14.30-15.30 for JK med Pauli
  • Bål mad med Signe   
  • Brætspil i salen med Sebastian
  • Børnemøde for MK i MK klokken 13:45

Tirsdag:

  • David står i boden 13:30 til 14:30
  • E-sport kl. 13.45 – 17.00 med Casper
  • Passer dyr med David
  • Tirsdagshal med Jonas og Sebastian kl. kl. 14.30-15.45 (kin ball, fodbold og mørkegemme)
  • JK pigehygge med Signe
  • Lær at hækle med Maj og lav med papirs blomster med Alberte i krea
  • Mosehjuler med David i Mk
  • Børnemøde for JK i salen 13:45
  • Børnerådsmøde klokken 14

Tirsdag JK aften: Mørkegemme indenfor

Aftensmad: Paprikagryde med kartoffelsalat, grønsalat og grovboller

 

 

 

 

 

 

Onsdag:

  • Alberte står i boden 13:30 til 14:30
  • Passe dyr med Jonas
  • Lær at hækle med Maj og krympe plast med Nick i Krea
  • Signe er i MK
  • Hockey i gården med Alberte
  • Sauna sved og bålhygge med Jonas

Torsdag:

  • Casper står i boden
  • Rollespil med Jonas og Maj
  • Passe dyr med Maj
  • Mariokart turnering på Nintendo Switch med David i MK     
  • Slikpose øreringe med Alberte og Signe
  • Fifa turnering i JK med Pauli
  • Esport fra 14:45 til 17 med Lauge

Fredag:

  • Casper står i boden
  • Slikpose øreringe og smykker med Alberte og Nick
  • Fodbold i gården med Sebastian
  • Floorball børn mod voksne klokken 15 i gården.
  • Squishy’s med David i MK
  • Fredagsknas med Maj
  • Passe dyr med Nick

 

Uge 44 - 2023 på Mosen

Mandag:

  • Passe dyr med Alberte
  • Hjemmelavede reflekser i Krea med Alberte og Maj i krea efter 14:15
  • Mario kart turnering med Nick
  • Casper står i boden   
  • Fodbold turnering i gården for MK kl. 13.30-14.30 og kl. 14.30-15.30 for JK med Pauli
  • Pandekager på bål med Signe
  • Vi spiller et kortspil der hedder ´pis Marie´ i MK med David

  

Tirsdag:

  • E-sport med Casper
  • E-sport kl. 13.45 – 17.00 med Lauge
  • Passer dyr med David
  • Tirsdagshal med Jonas og Sebastian kl. kl. 14.30-15.45 (Mørkegemme, fodbold, stikbold og høvdingebold)
  • Hjemmelade reflekser i Krea med Alberte og Maj
  • Walk and talk for MK med Signe

Tirsdag JK aften: zombietik

Aftensmad: Græske frikadeller med feta, kartoffelbåde, salat og tzatiki og flutes.

 

 

 

 

 

 

Onsdag:

  • Casper står i boden
  • Passe dyr med Jonas
  • Halloween løb udenfor 13:30 – 15:30 efterfølgende slutter vi af med varmkakao.
  • Smykker i krea med Maj og Nick
  • Pool og bordtennis med Sebastian i salen
  • Signe er i MK
  • Hockey i gården med Alberte

Torsdag:

  • Casper står i boden
  • Bålmad med Maj
  • Passe dyr med Maj
  • Vi udforsker Mario world party på Nintendo Switch med David i MK     
Design by MediaConnect ApS